1 Eylül 2006 Cuma

telekom'un hastasıyım

Telekom'un şahane adsl hizmetininden faydalanan biri olarak, biraz da tembellik etmek için bir de statik ip almıştım. Aylık 2.66 YTL ücretlendirme makul gibi görünüyordu. Bu ay gelen adsl faturasında statik ip ücreti olarak 9.78 YTL gördüğümde bu nasıl zam demiştim. Bugün nette biraz araştırma yaptığımda durumun daha da vahim olduğunu gördüm. Haber şöyle:

Türk Telekom indirim sonrası gönderdiği ADSL faturalarında sabit IP sahibi
müşterilerine yanlış fatura bedeli kesmiş durumda. Bunu düzelttirmek isteyen
kullanıcıların şirkete başvurmaları gerekiyor.


Nasıl oluyorda böyle bir hata yapılabiliyor, hadi hata yapıldı neden kendileri düzeltmiyor da ben dilekçe veriyorum belli değil. Onların benden/bizlerden özür dilemesi gerekmiyor muydu? Offff of!

3 yorum:

 1. Olay basit aslında, sabit ip sahibi tüm abonelere "yanlışlıkla" kesilen fazla faturalardan gelen ek meblağ, dilekçe vererek düzelttirenlere geri ödenene kadar çalışır. Üşendikleri veya umursamadıkları için dilekçe vermeyenlerden "cebe" kalacak fazlalık da cabası.
  Telekomdur, normaldir daha neler ile karşımıza çıkacaklardır falan filan.
  Saygılarımla.
  Ö.

  YanıtlaSil
 2. bence olay şöyle hocam..

  işbu adsl kullanıcıları sabit ip alarak kurumun bu hatayı işlemelerine sebep olmuşlardır. eğer böyle bir girişimde bulunmasalardı bu marazlı durum vuku bulmayacaktı. hal böyleyken kullanıcıların kuruma bizzat başvurarak durumu düzeltmeleri cezası kanaatimce de uygun düşmüştür.

  YanıtlaSil
 3. Bir gelişme olmuş:

  http://www.ntvmsnbc.com/news/384057.asp

  YanıtlaSil

"Hayatımı yazsam roman olur": Annie Ernaux

Türkçedeki yedi romanında da kendi hayatından bölümleri anlatan bir yazarın diğerlerinin arasından sıyrılıp bu kadar tanınması ve ödüller ka...