20 Eylül 2005 Salı

Yıllar sonra yine redhat satın alıyorum

Internet'ten ücretsiz indirebilirken, hatta okulun ftp'sinde isoları dururken destek olmak lazım diyerek redhat 6.2 satın aldırmıştım okula. O zaman da pek ucuzdu. Aradan yıllar geçti ve bu sefer Red Hat Enterprise Linux alıyorum.

Yurt dışından almak biraz zahmetli olacağından ben de Türkiyede bir yerden alayım dedim. Şenlikte Ali Erdinç Köroğlu yaptığı sunumda Prosoft firmasının Red Hat Türkiye yetkili satıcısı olduğunu anlatmıştı. Internet adreslerinden fiyat öğrenemedim ama telefona yanıt veren Zeynep Hanım sağolsun pek ilgilendi ve Red Hat Enterprise Linux Server AS/ES Special Academic Edition diye bir üründen bahsetti. Başka bir yerde bulamadığımdan prosoft'tan aldığım epostayı buraya yazayım belki başka üniversitelerin de işine yarar:

Red Hat firması akademik kuruluşlar için farklı bir abonelik yöntemi uyguluyor. Ürünler Basic destek seçeneği ile çok düşük bir maliyetle temin ediliyor. Akademik kuruluşlar için sağlanan abonelikte telefon veya web üzerinden çağrı açtırma imkanı yok. Ancak abonelik süresi boyunca update, upgrade ve hata giderme yamaları ücretsiz olarak temin ediliyor. Akademik kuruluş tercihine bağlı olarak aynı bedelle Red Hat Enterprise Linux Advanced Server (AS) veya Red Hat Enterprise Linux Enterprise Server (ES) işletim sistemlerinden birinin tercih edeceği sürümünü download edebiliyor.

Bu kapsamda temin edilecek ürün;

Red Hat Enterprise Linux Server AS/ES Special Academic Edition (Basic Support), 1 yıl

olup, fiyatı 50 Euro+KDV.

Aboneliğin 3 yıl için başlatılması halinde fiyatı 150 Euro + KDVdir.

Kurulum yapılacak her sunucu için ayrı aboneliğin sipariş edilmesi gerekiyor.

Siparişi takiben 2-3 gün içinde e-posta yolu ile teslim edilen registration numarası ile abonelik kapsamındaki ürün Red Hat'in web sitesinden download edilebilir. Medya seti kullanmak isterlerse ayrıca 65 Euro + KDV bedelle temin edilebilir.


Böyle şeyler niye müşterinin gözüne sokulmaz bilemiyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Google Summer of Code 2024

Bu yıl kabul edilen bizim çocuklar: Ahmet Göksu -  Native Graphics Backend for FreeType Demos on macOS Ali Haydar - Implementation of a g-k ...