13 Eylül 2005 Salı

kötü günler yolda mı acaba?

Eğer hayatımızdaki iyi ve kötü şeyler arasında bir denge var ise gelecek günler pek iyi olmayacak gibi. İyi haberlerim şöyle: matematik öğretmeni olan eşimin tayini anadolu lisesine çıktı. Benim altı yıl süren araştırma görevliliği maceram sona erdi, doktora bitene kadar öğretim görevlisi olarak çalışacağım (en az iki yıl). Doktora tez konum severek çalışabileceğim bir konu olarak belirlendi (henüz resmen belirlenmedi ama tez danışmanımın önerisini pek sevdim). Faruk okula geri döndü. Daha pek çok güzel haber birbirinin peşi sıra geliyor. Onların etkisini nötrlemek için pusuda bekleyen kötülüklere ne yapabilirim bilmiyorum.

Necati, seni de güzel günler bekliyor olmalı.

LKD'ye üye kaydına tam gaz devam ediyorum: Kütüphane sorumlumuz İsmail İŞLEYEN ve Matematik bölümü öğretim üyelerinden linux kullanıcısı olan Can AKTAŞ, İbrahim TÜRKYILMAZ ve Kemal ÖZEN de LKD üyesi oldular. Saygılar, hürmetler.

Ölçme ve değerlendirme olmadan eğitim olur mu?

İlkokulda okurken müfettiş gelecek denildiğinde hepimiz korkardık. Sonuçta müfettiş sınıfa gelen ve sorular soran biriydi. Benzer şekilde as...