Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ocak, 2008 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Yaşasın maaşlarımız düşürülmeyecekmiş :)

Bu haberi okuyunca ne kadar sevindim anlatamam. Türk-İş yaptığı Aralık 2007 "Açlık ve Yoksulluk Sınırı" başlıklı çalışmada 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 688 YTL, yoksulluk sınırı ise 2241 YTL olarak yeralıyor. 1100 YTL alan araştırma görevlisi için "2241/4=560 YTL eder, yani aslında araştırma görevlisi yoksulluk sınırının iki katını alıyor" diyen delikanlıların olduğunu hatırlayıp maaşın yarısının elden gitmediğine sevinmek lazım. Ya karar vericiler de böyle düşünse halimiz nice olurdu?

Konferansa bir hafta kaldı

Yaklaşık bir buçuk aydır vaktimizin çoğunu alan Akademik Bilişim Konferansı haftaya başlıyor. Daha önce benzer toplantıların çoğuna katılmış olsam da ilk defa hazırlık aşamasında bulunuyorum. Bu sürede görebildiğim kadarıyla bu iş yoğun mesai gerektiren, yorucu bir işmiş. Çalışmak isteyen, sorumluluk alan, iş bitiren bir ekip olmadan da yapılması pek zor. Böyle bir ekiple bile yıpratıcı.

Bu yıl 150'den fazla konu, 1000 kadar katılımcı ve 20 civarında firmanın katılmasını beklediğimiz konferansa hala kayıt yaptırma şansınız var. 2 Şubat günü, konferansın ardından Gelibolu Milli Parkına bir gezi de düzenleyeceğiz. Umarım hava müsait olur da Konferansın yorgunluğunu orada çıkarabiliriz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 28-29 Ocak tarihlerinde Konferans öncesi Linux Kursu düzenlenecek.

Pardus ekibi Konferansa gelecek mi diye eposta gönderenlere buradan topluca cevap vereyim: hayır gelmiyor. Yani; bireysel katılımları belki olabilir ama bir pardus standı olmayacak. Lütfen niye? diye bana sor…