Ana içeriğe atla

Eğlencelik

Google'da "işletim sistemi teknik şartnamesi" diye aradığımda bulduğum tek şey aşağıda:WINDOWS XP İŞLETİM SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ
1-KONU
Bu şartname formu "... " nin ihtiyacı olan "WIN XP" nin teknik özelliklerini , alımını ,kontrol ve muayenesi ile diğer hususları kapsar .


2-İSTEK VE TEKNİK ÖZELLİKLER :
2.1 GENEL ÖZELLİKLER :
Bu şartnamede yer alan özelliklerin yanı sıra bu özelliklere ilave yada eşdeğer olması halinde , okulumuzun lehine sunulabilecek alternatif teklifler değerlendirilecektir .
a-Teklif edilen malzemeler yeni ve kullanılmamış orijinal ambalajında olacaktır .
b-Teklif edilen malzemede kırık , çatlak veya herhangi bir imalat kusuru olmayacaktır .
c-Teklif edilen malzemenin kullanım kitapçıkları , cd ve disketleri , kablo vs. tam olarak verilecektir .
d-Teklif edilen malzeme en az bir yıl garanti kapsamında olmalıdır .
2.2 TEKNİK ÖZELLİKLER :
a-Türkçe olmalıdır.
b-Cd ve lisans birlikte verilecektir.
c-Akademik olmalıdır.


KONTROL VE MUAYENE
1-Wın XP nin göz muayenesi ile istenen özelliklerde olup olmadığı kontrol edilecektir .
2-Wın XP teknik yönden şartnameye uygun olup olmadığı kontrol edilecektir .
3-Muayene esnasında dizayn , malzeme , işçilik , imalat hatası gibi sebeplerden meydana gelebilecek kaza ve hasarlardan firma sorumlu olacaktır .
4-Teknik şartnameye uygun olmayan malzeme incelenmeden ret edilecektir .
5-Satıcı firma gözlemci bulundurarak muayene sonuç raporunu imzalayacaktır .
GARANTİ SÜRESİ VE TESLİM ŞARTLARI
1-Malzeme teslim yeri ... Bilgisayar Bölümüdür .
2-Firma malzeme için en az bir(1) yıllık garanti süresini belirten bir belge verecektir .
3-Firma malzemesini kullanan bir referans listesi verecektir .
4-Firma taahhüt ettiği ürüne ait 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanuna ve bu kanuna göre çıkartılan yönetmelik ve tebliğlerde belirtilen diğer hükümlere uymayı kabul ve taahhüt edecektir .

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bilgisayar mühendisliği öğrencilerine tavsiyeler

Üniversite tercihlerinin pek azı gerçekten bilerek, isteyerek yapıldığından öğrencilerin bölümlerini tanımaları, kendilerine bir yön belirlemeleri bazen bir iki yılı bile bulabiliyor. Elbette bir günlük girdisiyle bu sorunu çözmek mümkün değil ama yolun başındaki genç arkadaşlar için bir kaç önerinin faydalı olacağını düşünüyorum. Aşağıda yazanların benim onbeş yıllık tecrübelerim olduğunu, bunları yapmanın iyi geleceği bünyeler olduğu gibi bunları yapmadan da başarılı/mutlu olanlar olabileceğini bilip öyle okumakta fayda var.
Üniversite hayatını sadece okuldan ibaret görmeyin. Mezun olduktan sonraki hayatınız da sadece işten ibaret olmayacak. En çok kitap okuduğunuz, müzik dinlediğiniz yıllar üniversite yıllarınız olsun. Üniversitelerde bir sürü öğrenci topluluğu var, ilginizi çeken birine katılın. Beğenmezseniz başkasına katılırsınız. Sosyal faaliyetleri, konserleri küçümsemeyin pişman olursunuz sonra.Lisans eğitimi dört yıl ve bu yeterince uzun bir süre. Üniversiteye gelene kadar bi…

SHA1'in kırılması ne anlama geliyor?

İnternette güvenlik, gizlilik, bütünlük gibi konular çoğunlukla bizim üzerinde pek düşünmediğimiz ve kullandığımız yazılımlar tarafından halledilen konular arasında yer alıyor. Örneğin internette bankacılık işlemi yaparken bağlandığımız sunucu gerçekten bağlanmak istediğimiz sunucu mu, gönderip aldığımız verileri araya giren birileri ele geçirip ondan bir anlam çıkartabiliyor mu diye düşünmüyoruz. Bu işlemleri tarayıcımız bizim yerimize yapıyor. O da verilerin şifrelenmesi ve sunucuların doğrulanması gibi işlemleri kriptografik protokolleri kullanarak gerçekleştiriyor. Benzer şekilde kullandığınız programlar güncellemeleri indirdikten sonra onların bozulmadan indiğini kontrol etmek için benzer kriptografik araçları arka planda çalıştırıyorlar.

Kriptografinin diğer kullanım alanlarının yanı sıra veri bütünlüğünün kontrol edilmesi de hepimiz için büyük önem taşıyor. Bu işlem için dosya içeriklerini kontrol etmek yerine onların tek yönlü fonksiyonlar kullanılarak özetleri çıkartılıyor ve…

Yerli yazılım, Milli yazılım

Ülkemizin olabildiğince çok konuda dışa bağımlı olmaması hepimizin isteği. Elbette her şeyi yurt içinde üretemeyiz ama eğer bir ürünün yurt dışından kullanılması ülkenin kaynaklarının dışa aktarılması anlamına geliyorsa veya o ürünü geliştirmek için dışa bağımlı oluyorsak onu kendimizin üretmesi anlamlı olacaktır. Ülke menfaatleri açısından bakıldığında bazen dışarıdan daha ucuza alınabilecek bir ürünü yurt içinde üretmek onun sağlayacağı katma değerler göz önüne alındığında daha faydalı olabilir. Güvenlik, gizlilik gibi konuların yanı sıra bir ülke vatandaşı için kullandığı ürünlerin çoğunun kendi ülkesinde üretildiğini bilmek bile önemlidir.

Uzun zamandır özgür yazılımı anlatmaya gittiğim yerlerde 'neden yabancıların yazılımlarını kullanıyoruz da kendimiz yazmıyoruz' sorusuyla karşılaştığımdan bu konuda kısaca yazayım istiyorum. Bu bahsettiğime çok benzer tepkileri Pardus hakkında da sıklıkla duyuyorduk, 'neden milli çekirdek yok, neden kendi ofis paketimizi yazmıyoruz&#…